Historia

Właścicielem i zarządcą Centrum Handlowego Kaszuby jest Spółka "Kaszuby Inwest", która powstała w grudniu 2001 roku. Jej pomysłodawcy to samorząd Miasta Wejherowa oraz lokalne środowiska gospodarcze. "Kaszuby Inwest" dała przykład stworzenia własnymi siłami obiektu zbieżnego z potrzebami i planami rozwoju miasta. Spółkę tworzy polski kapitał skupiony w rękach miejscowych przedsiębiorców. Ambicją właścicieli było wybudowanie centrum handlowego na miarę XXI wieku, będącego nowym wyróżnikiem miasta. Czas, w którym udało się przeprowadzić ten projekt inwestycyjny był wyjątkowo krótki. Trwał od roku 2002 do 2005. Stało się tak dzięki profesjonalizmowi i determinacji Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki oraz właściwemu doborowi wykonawcy - firmy ELWOZ. W dniu 29 lipca 2005 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum i rozpoczęcie działalności komercyjnej.

Plany rozwoju

Centrum Handlowe Kaszuby posiada program rozwoju rozpisany na najbliższą dekadę. Wynika on z chęci zwiększenia oferty Centrum oraz podniesienia jakości obsługi i komfortu klienta. Podstawowe elementy składowe programu to:

  • budowa następnej kondygnacji
  • zagospodarowanie rezerwy terenu
  • lepsze wykorzystanie powierzchni parkingowej

Budowa kolejnej kondygnacji przewidziana jest za następne 8 - 10 lat. Podstawowe warunki wytrzymałościowe zostały już spełnione. Obiekt posiada wzmocnione fundamenty oraz konstrukcję. Strunobetonowe elementy stropu zapewniają możliwość realizacji co najmniej dwóch kolejnych kondygnacji. Zagospodarowanie rezerwy terenu będzie polegało na budowie pasa włączenia ruchu bezpośrednio z parkingu do ul. I Brygady Pancernej W. P. W przypadku gdy okaże się to niemożliwe teren zostanie utwardzony i przystosowany do obsługi festynów, przedstawień cyrkowych i innych wydarzeń. Lepsze wykorzystanie parkingu to zadaszenie jego części oraz budowa systemu przekazu informacji audio-video z Centrum na ekran znajdujący się na powierzchni parkingowej.

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebooku!

Informacja Dotycząca Danych Osobowych

- Informacja (.docx)

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ